Fryzury dla yorka

Wielu z nas zastanawiało się jak ostrzyc yorka, by zrobić to szybko, umiejętnie i profesjonalnie. Jak się okazuje strzyżenie pieska wymaga od nas umiejętności manualnych i wcale nie jest takie proste. Możemy to zrobić samodzielnie ale jeśli nie czujemy się zbyt pewnie powinniśmy koniecznie poprosić o pomoc specjalistę, by nie zrobić zwierzątku krzywdy.

Źródło obrazka: Yorek.pl

Źródło obrazka: Yorek.pl

Kiedy chcemy, by nasz piesek wyglądał pięknie, zdrowo i elegancko powinniśmy udać się do profesjonalisty, który ostrzyże naszego pupila prawidłowo. Wybierając się na wystawę lub wybory psiej piękności zdecydowanie musimy skorzystać z porad i wiedzy osób specjalnie przeszkolonych. Strzyżenie powinno przebiegać w odpowiednim kierunku, nie możemy robić tego, co nam się podoba.

Jak ostrzyc yorka, który nie jeździ na wystawy? Przede wszystkim możemy go ostrzyc na krótko. Takie rozwiązanie ułatwia pielęgnację pieska z drugiej strony jest dla niego wygodne. Yorki z krótką sierścią wciąż wyglądają atrakcyjnie i uroczo. Z drugiej strony właściciele mają trochę spokoju z włosami, które i tak w końcu odrosną.

Włosy yorków bardzo się kosmacą. Kołtuny sprawiają, że nie wygląda estetycznie. Warto zatem pamiętać o obowiązkowej pielęgnacji naszego ulubieńca. Regularne wyczesywanie sierści i systematyczne wizyty u profesjonalisty pozwolą uniknąć problemów z wyglądem yorka. Nie bez znaczenia są regularne kąpiele o których nigdy nie możemy zapominać. Strzyżenie włosów to jedno, a przycinanie włosków na uszach w okolicach pupy pod ogonem i narządów płciowych to drugie. Musimy o tym pamiętać, by uniknąć infekcji uszu i ułatwić utrzymanie higieny zwierzątka.

Kiedy udać się po raz pierwszy do psiego fryzjera? Pierwszą wizytę powinniśmy zaplanować w dziesiątym miesiącu życia pieska. Wcześniej nie ma takiej potrzeby, ponieważ dopiero w dziesiątym miesiącu znika szczenięcy puch. Jeżeli zaniedbamy pierwsze spotkanie z fryzjerem narażamy naszego pupila na kłopoty zdrowotne. Warto o tym pamiętać, by piesek był zdrowy i zadowolony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>