York miniaturka

York miniaturka to piesek, którego można uznać za reprezentanta rasy terrier. Cechą określającą yorki jest ich waga, która waha się miedzy 1,4 kg, a 3,2 kg. Poza tym charakteryzuje je niebieskie podpalenie zewnętrznej części sierści. Zdrowe, rasowe pieski wyróżniają się imponującym umaszczeniem. Ich sierść jest lśniąca, gładka i prosta. Nie pozostaje nic innego jak tylko startować w konkursach piękności.

Źródło obrazka: Yorek.pl

Źródło obrazka: Yorek.pl

Z czym kojarzymy urocze yorki? Najczęściej yorki miniaturki kojarzymy z wystawami i z konkursami piękności. Zawsze muszą idealnie się prezentować i zachwycać swym wyglądem. Pieski często nazywa się żywymi maskotkami. Niektórzy z nas kojarzą pieski z męczącym szczekaniem. Te z pozoru milutkie pociechy często bywają uciążliwe. Yorki kojarzą nam się również z tym, że nie lubią dzieci i najlepiej trzymać je od nich z daleka.

Jakie są naprawdę te śliczne stworzonka? Yorki miniaturki są ogólnie rzecz biorąc dość chorowite, wątłe i wrażliwe. Czasami aż strach ich dotknąć, by nie zrobić im krzywdy. Borykają się także z problemami związanymi z tchawicą. Poza tym pieski nie powinny długo przebywać na dworze – szczególnie znów wtedy, gdy pasują niesprzyjające warunki atmosferyczne. Szczeniaczki często cierpią z powodu zębów mlecznych, które nie wypadają same. Konieczna jest zatem wizyta u weterynarza i usuwanie chirurgiczne mleczaków. Starsze pieski narażone są na utratę wzorku, co powodują w znacznej mierze zachodzące na oczy włosy. Warto również pamiętać, że yorki narażone są na infekcje uszu. Dlatego jednym z kluczowych zadań właściciela pieska jest regularne czyszczenie uszu. Żołądki yorków także są wybredne – trzeba zadbać o samodzielne przygotowywanie pożywienia lub zostać stałym klientem sklepów zoologicznych. Bardzo istotna okazuje się również odpowiednio dobrana dieta. Ogromnym sprawdzianem naszej wytrzymałości jest regularna pielęgnacja i szczotkowanie sierści naszego ulubieńca. Warto również pamiętać, że yorki bardzo źle znoszą ujemne temperatury. Trzeba zaopatrzyć się w specjalne ubranka, szyte specjalnie z myślą o tych stworzonkach. Pieski są bardzo wybredne i absorbujące. Zastanówmy się, czy jesteśmy gotowi na takie poświęcenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>