Yorki szczeniaki

Yorki to wyjątkowa rasa psów. Są bardzo ładne i urzekające. Na świecie mieszka mnóstwo ludzi, którzy je uwielbiają. Zanim jednak piesek urośnie przebywa długą drogę, od której wszystko zależy. Ale od początku. Jakie są szczeniaczki? Przede wszystkim warto wiedzieć, że pieski rodzą się ślepe i bezzębne. Po dziesięciu dniach życia otwierają oczka. Ząbki pojawiają się między trzecim, a szóstym tygodniem życia. Młode szczeniaczki są całkowicie zależne od matki do końca trzeciego tygodnia. Karmione są pełnowartościowym mlekiem bardzo bogatym w wartości odżywcze i witaminy. Dopóki karmienie się nie skończy matka sprząta odchody jej dzieci. Przy końcu czwartego tygodnia życia wprowadza się inne pokarmy.

Źródło obrazka: Yorek.pl

Źródło obrazka: Yorek.pl

Kiedy szczeniaczki otworzą oczy zacznie się poszerzać przestrzeń w której żyją. Przestają już oddawać kał pod siebie. Wolą wyjść z przytulnego kojca i załatwić potrzebę fizjologiczną w innym miejscu. Na szczęście bardzo szybko się uczą gdzie jest ich „ubikacja”. Bardzo ważne jest odrobaczanie szczeniaków. Chore maluchy słabo się rozwijają i poruszają. Dlatego też trzeba o tym koniecznie pamiętać. Pierwszy odrobaczanie powinno mieć miejsce w dziesiątym – dwunastym dniu życia piesków. Malutkie yorki gotowe są do oddania kiedy skończą siedem tygodni. Nie jest to jednak przyjemny moment ani dla matki zwierzątek, ani dla właścicieli.

Czy małe yorki zawsze wychowuje się bezproblemowo? Niestety nie zawsze wychowanie szczeniaczków jest proste i łatwe. Często zdarza się, że suka jest wycieńczona porodem i nie jest w stanie wykarmić swoich potomków. W takiej sytuacji właściciele muszą zacząć dokarmianie maluchów, a jednym zadaniem matki piesków jest opieka nad nimi. Bywają sytuacje w których suka po prostu umiera. Zdarza się również tak, że suczka jest pozbawiona instynktu macierzyńskiego. Wtedy również musimy sobie radzić sami. Wymaga to naszego poświęcenia, ogromnej ilości wolnego czasu i cierpliwości, ponieważ zastąpienie matki nawet psu, wcale nie jest prostym zadaniem.

Dużo osób pytało mnie skąd kupić szczeniaki tej rasy. Ciężko mi takie miejsce polecić więc polecam wpisać w wyszukiwarkę internetową frazy typu: oddam yorka, yorki za darmo, yorki na sprzedaż, yorki do adopcji, sprzedam yorka, oddam yorka za darmo, kupie yorka, yorki do oddania itd. Kombinacji jest sporo. Przed zakupem polecam przeczytać informacje o hodowli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>